Więcej policjantów na drogach w okresie sylwestrowo-noworocznym

31 grudnia 2020, 23:19

W okresie sylwestrowo-noworocznym na drogach powiatu gdańskiego pojawi się więcej policjantów. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na kierujących lekceważących przepisy ruchu drogowego i osoby, które wsiadły „za kółko” po alkoholu czy narkotykach. Stróże prawa oczywiście będą reagowali na każdy przypadek łamania prawa.

Jak co roku w okresie sylwestrowo-noworocznym na drogach powiatu gdańskiego pojawi się więcej policjantów. Policjanci ruchu drogowego zwrócą szczególną uwagę na kierowców, którzy lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi skupią się oczywiście na kierujących, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości, powodują zagrożenie, wykonując niebezpieczne manewry w rejonach skrzyżowań czy przejść dla pieszych. Niewłaściwe wyprzedzanie, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszym to tylko przykłady takich niezgodnych z zasadami zachowań. Taryfy ulgowej nie ma też oczywiście dla osób, które wsiadają „za kółko” po alkoholu czy zażyciu narkotyków. Kontrole tego typu będą prowadzone z dużą intensywnością.

Oprócz wyżej wymienionych działań na ulicach miejscowości powiatu gdańskiego będą pracowali także nieumundurowani funkcjonariusze, którzy skupią się między innymi na reagowaniu na przypadki prób kradzieży czy kradzieży z włamaniem.

Stróże prawa będą jak zwykle reagowali na każdy przypadek łamania prawa, w tym szczególnie zachowania mogące stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz mienia.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola