Wypadek na przejściu dla pieszych

04 listopada 2019, 19:31

W piątek w Pruszczu Gdańskim policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. Na jednym z przejść dla pieszych 22-latek potrącił dwie osoby przechodzące przez jezdnię. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

W środę wieczorem do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim dotarło zgłoszenie o wypadku na jednym z przejść dla pieszych. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci z drogówki. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący osobowym nissanem potrącił na wyznaczonym przejściu dla pieszych 18-latkę i 20-latka, którzy przechodzili przez jezdnię. Piesi zostali przewiezieni do szpitala. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 22-letenigo kierowcy – był trzeźwy. Policjanci z udziałem technika kryminalistyki sporządzili oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Mundurowi wykonali także szkic sytuacyjny i zdjęcia. Teraz śledczy zajmują się ustaleniem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny policja zwraca uwagę na zachowanie wzmożonej czujności w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań. Pora roku i wcześnie zapadający zmrok może spowodować, że kierowcy zauważą pieszego w ostatniej chwili. Należy dostosować prędkość i zachować należytą ostrożność w miejscach, gdzie mogą znaleźć się piesi czy rowerzyści. Z kolei niechronieni uczestnicy ruchu drogowego dla własnego bezpieczeństwa powinni nosić elementy odblaskowe niezależnie od pory dnia. Wszystkim uczestnikom ruchu przypominamy, żeby zwracali uwagę na to, co dzieje się wokoło. Zachowajmy rozsądek i dbajmy o własne bezpieczeństwo.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola