Zarzuty za posłużenie się cudzą kartą płatniczą

13 sierpnia 2020, 08:34

Kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 27 – letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, który posługiwał się zeskanowana kartą płatniczą swojego kolegi. Policjanci w mieszkaniu mężczyzny zabezpieczyli telefon na którym była zeskanowana karta płatniczą i znaleźli amfetaminę. 27-latek skradzioną kartą dokonał 40 transakcji. Prokuratura zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zajmujący się przestępczością gospodarczą uzyskali informacje, że jeden z mężczyzn posługuje się nie swoją kartą płatniczą za którą ciągle płaci w sklepach i na stacjach benzynowych. Mundurowi szybko sprawdzili tą informację i potwierdzili, że 27-latek posługuje się nie swoją kartą płatniczą. Policjanci pojechali do właściciela karty i powiedzieli, że znikają mu pieniądze z konta. Kryminalni 10 sierpnia br. zatrzymali 27-latka. W jego mieszkania policjanci zabezpieczyli telefon ze zeskanowaną kartą i znaleźli amfetaminę. Śledczy ustali, że mężczyzna posłużył się nie swoją kartą 40 razy. Prokuratura zastosowała wobec 27 – latka dozór policyjny. Teraz sąd zadecyduje o jego dalszym losie.

Przypominamy!

Transakcje wykonane przy pomocy cudzej karty bankomatowej są kwalifikowane jako kradzież z włamaniem. Przestępstwa te zagrożone są karą nawet 10 lat więzienia.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola