Zawodnicy UKS Atena na podium Mistrzostw Europy

11 marca 2018, 23:18

Gdańska szermierka znowu widoczna na europejskich planszach. Podczas ostatnich Mistrzostw Europy Kadetów w szermierce, odbywających się w rosyjskim Soczi, w drużynowych zmaganiach – ekipa polskich florecistów – zajęła zaszczytne 3. miejsce pokonując pewnie zawodników z Wegier.

Adam Podralski, Jakub Dołżycki z Uczniowskiego Kluby Sportowego Atena Gdańsk wraz z Kacprem Szczypińskim (Wrocławianie) i Maciejem Bemem (AZS AWF POZNAŃ) minimalnie przegrali walkę o finał z reprezentacją Włoch 44:45, by później pewnie pokonać drużynę Węgrów 45:35 i tym samym sięgnąć po brązowy medal.

– To dla nas radość i duży sukces, bowiem pokazuje, że ciężka praca oraz zaangażowanie zawodników i trenerów przynosi wymierne efekty – mówi Krzysztof Pietrusiak, Prezes Zarządu UKS Atena Gdańsk. – Szczególne podziękowania należą się zawodnikom i ich trenerom – Tomaszowi Ciepłemu, trenerowi kadry juniorów oraz naszym wspaniałym klubowym szkoleniowcom z Gdańska – Andrzejowi Witkowskiemu (który trenuje Adama Podralskiego) oraz Łukaszowi Szymańskiemu (z którym trenuje Jakub Dołżycki).

Przypomnijmy, że w reprezentacji Polski startowało łącznie trzech zawodników z UKS Atena Gdańsk: Karolina Murawska, Jakub Dołżycki i Adam Podralski.
W turnieju indywidualnym Karolina zajęła 32. miejsce na 71 startujących zawodniczek, panowie zakończyli walki na miejscach: 14. Adam Podralski i 23. Jakub Dołżycki.
Ponadto Karolina Murawska wraz z Malwiną Kołodziejczyk, Magdaleną Ławską i Aleksandrą Wieczorek zajęły 5. miejsce w turnieju pokonując po drodze drużynę Szwecji 45-40, ulegając 38-45 drużynie Rumunii w walce o czwórkę. W kolejnych walkach o 5. miejsce nasze dziewczyny pokonały drużynę Węgier 45:28 i reprezentację Słowacji 45: 35. Łącznie startowało 15 drużyn.