Zawodniczki z Nowej Karczmy w kadrze Pomorza na Mistrzostwa Polski!

02 lipca 2018, 15:12

Już w ten poniedziałek kadra pomorza zawodniczek (rocznik 2003) i zawodników (rocznik 2002) uda się do Katowic na Mistrzostwa Polski w piłkę ręczną. W tym gronie znalazły się 3 dziewczyny z Nowej Karczmy- Nikola Męczykowska, Joanna Zgrzeszewska i Michalina Peplińska.
To niezwykle ważny turniej, po jego rozegraniu wyłoniona zostanie drużyna wraz ze sztabem szkoleniowym, która reprezentować będzie nasz kraj na najważniejszych wydarzeniach.
– To bezcenne doświadczenie dla młodych sportowców. Ogromnie mnie cieszy, że w tym zacnym gronie znalazła się moja córka Nikola i dwie moje wychowanki – podkreśla Dariusz Męczykowski, dyrektor szkoły w Nowej Karczmie. – Kto wie, być może przed nimi olimpiada. Mierzyć trzeba wysoko, ale takie turnieje jak ten w Katowicach to świetny krok w rozwoju kariery.
– Jeśli chodzi o rozgrywki klubowe i zmagania kadr wojewódzkich, województwo pomorskie jest w ścisłej czołówce krajowej – zaznacza Robert Majdziński, prezes Pomorskiego Związku Piłki Ręcznej. – Podkreślam jednak, że choć oba zespoły jadą z wielkimi ambicjami, to jest sport i wszystko może się wydarzyć.
Kadrę Pomorza dziewcząt poprowadzą Łukasz Jaszczyński i Bartłomiej Kowalewski. Za przygotowanie chłopców odpowiadają Marcin Pilch i Michał Świerkula. Ostanie dni przed wyjazdem dziewczyny przygotowują się na hali w Nowej Karczmie oraz w Zajeździe nad Stawem.
– To ostatnia prosta naszych przygotowań, trzymajcie za nas kciuki – podkreśla trener Łukasz Jaszczyński.
Gorąco zachęcamy również do obejrzenia wywiadu, w którym o przygotowaniach drużyn opowiadają:
– Robert Majdziński, prezes Pomorskiego Związku Piłki Ręcznej
– Łukasz Jaszczyński, trener dziewcząt
– Marcin Pilch, trener chłopców
– Dariusz Męczykowski – dyrektor szkoły w Nowej Karczmie, trener piłki ręcznej.
Wywiad obejrzeć można tutaj:

Oraz na fanpage’u: www.facebook.com/dariuszmeczykowski
Zachęcamy do obejrzenia i udostępniania.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola