Po zderzeniu uderzył w dom. Policjanci wyjaśniają okoliczności

05 sierpnia 2020, 04:51

Wczoraj policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku drogowego do jakiego doszło w Pruszczu Gdańskim. Zderzyły się trzy samochody, a jeden z nich uderzył w dom. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

W poniedziałek (03 sierpnia br.) przed godziną 18 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w miejscowości Pruszcz Gdański na skrzyżowaniu ulic Korzeniowskiego z Kopernika. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Policjanci ruchu drogowego przyjechali na miejsce i zaczęli odtwarzać okoliczności wypadku. Nawet po zderzeniu jeden z pojazdów uderzył w ścianę domu. Mundurowi szybko ustalili, że 20 – latek na skrzyżowaniu, kierując audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w bok forda kierowanego przez 65- latka, a ten pchnięty siłą uderzenia zderzył się bocznie z oplem prowadzonym przez 47-latke, a następnie uderzył w ścianę domu stojącego blisko drogi. Kierowca forda z urazem klatki piersiowej oraz głowy został karetka pogotowia przewieziony do szpitala.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 20-latkowi.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy, że mamy zwiększony ruch na drogach w związku z trwającym okresem wakacyjnym.

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola