Zostań pomorskim policjantem! – komunikat KWP Gdańsk

20 maja 2020, 22:36

Z uwagi na duże zainteresowanie kandydatów, przypominamy o możliwości składania aplikacji do służby w Policji. Jeśli jesteś zainteresowany pełnieniem służby – złóż dokumenty – wyślij je do nas pocztą, a my zajmiemy się resztą. Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli.

Służba w Policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją. Jesteś zainteresowany? To złóż dokumenty.

Przypominamy, że w związku z pandemią koronawirusa chętni mogą wysyłać komplet dokumentów pocztą. Na adres:
Zespół ds. Doboru Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku
ul. Okopowa 15
80-819 Gdańsk

Dla zainteresowanych stworzyliśmy interaktywny formularz, który łatwo wypełnicie – w formularzu zawarte są wszelkie niezbędne dokumenty, a treść którą musicie wypełnić jest oznaczona kolorem czerwonym.

http://pomorska.policja.gov.pl/download/366/145507/formularzinteraktywnyzablokowany.docx – link do formularza

Macie jakieś problemy, pytania? Dzwońcie do nas: 607 235 276 lub piszcie: dobor@gd.policja.gov.pl

Przygotowaliśmy dla Was również film instruktażowy obrazujący test sprawności fizycznej do Policji:

Dokumenty do pobrania:

http://bip.gdansk.kwp.policja.gov.pl/KPG/sluzba-w-policji/informacje-dla-kandydat/9758,Dokumenty-do-sluzby.html

Jak wyglądają początki? Po przyjęciu do służby na około pół roku już jako policjant zostaniesz skierowany na szkolenie zawodowe podstawowe do jednej ze szkół policyjnych. Po zakończeniu tego szkolenia, w ramach adaptacji zawodowej, zostaniesz czasowo skierowany do pełnienia służby w Oddziale Prewencji Policji w Gdańsku. Spędzisz tam 49 dni, podczas których musisz odbyć 37 służb. Celem tej adaptacji zawodowej jest podniesienie praktycznych umiejętności zdobytych podczas szkolenia zawodowego. Te umiejętności to między innymi: działania związane z zabezpieczaniem imprez masowych i ochroną obiektów ważnych dla bezpieczeństwa państwa, działania pościgowe, poszukiwania realizowane w ramach działań pododdziałów Policji. Po zakończeniu adaptacji trafisz do jednostki docelowej gdzie rozpoczniesz pełnienie codziennej służby. I już – jesteś w naszych szeregach.

Po ukończeniu kursu podstawowego będziesz zarabiał około 4000 zł netto (jeżeli nie ukończyłeś 26 roku życia) lub 3600 zł netto (dla osób które ukończyły 26 rok życia)

Więcej informacji na http://dobor.pomorska.policja.gov.pl

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola