Zuzia Kalbarczyk zdobywa Mistrzostwo Polski

29 maja 2017, 20:26

W dniach 26-28 maja br. w Mysiadle k. Warszawy, odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule kick-light dla kadetów. Formuła kick-light jest walką ciągłą na macie z dozwolonymi kopnięciami „low kick” (na uda). W zawodach tych udział wzięło ponad 210 kickboxerów w gronie zawodników do lat 16 z 51 polskich klubów. Walki toczyły się równolegle na dwóch matach.
W stawce najlepszych krajowych kickboxerów w tej formule walki znalazły się dziewczyny, reprezentujące luziński KTS-K GOSRiT Luzino – Zuzia Kalbarczyk oraz Julia Kwidzińska. Udział w tej imprezie był możliwy dzięki wsparciu Firmy ITO DESIGN, która jest sponsorem indywidualnym Zuzi.
Julia Kwidzińska (kat. do 55 kg kadet starszy) w ćwierćfinale zrobiła co mogła, jednak to nie wystarczyło aby pokonać zawodniczkę z Wilkowic, która ostatcznie została Wicemistrzynią Polski. Julii walka z przeciwniczką była bardzo wyrównana, o czym świadczy wynik niejednogłośny 2:1 na korzyść oponentki. Julia ostatecznie sklasyfikowana została na 5 miejscu.
Zuzia Kalbarczyk w kat. do 65 kg nie miała sobie równych i wprost rozbiła swoje przeciwniczki. Zuzia miała do stoczenia dwie walki i rozstrzygnęła je w obu przypadkach przez przewagę techniczną (TKO) na początku drugich rund. Efektem tego było zdobycie tytułu Mistrzyni Polski kadetek starszych w kickboxingu. Tym samym tylko w tym roku, Zuzia Kalbarczyk wywalczyła 4 medale Mistrzostw Polski – najcenniejsze w formułach light contact i kick-light, srebro w pointfighting i brąz w formule full contact. Zuzia Kalbarczyk jest bardzo wszechstronnie wyszkoloną zawodniczką, która radzi sobie zarówno w formułach ciągłych, a także w walce przerywanej.
Organizatorem Mistrzostw Polski był Klub Wiśniewski-Kickboxing oraz Polski Związek Kickboxingu przy wsparciu lokalnych władz samorządowych.
Teraz zawodników czeka jedynie letni klubowy obóz sportowy, który odbędzie się w Stężycy w dniach 16-22 lipca. Będzie to jeden z etapów przygotowań do Mistrzostw Europy w Macedonii, gdzie powiat wejherowski będzie miał swoich reprezentantów. Być może jeszcze na początku lipca zostanie zorganizowane zgrupowanie Kadry Polski, gdzie jednym z trenerów podczas tego wydarzenia będzie Rafał Karcz, gdyż został on powołany jako trener reprezentacyjny w formule pointfigting na zbliżające się we wrześniu Misrzostwa Europy.

Kickboxing w Wejherowie i w Luzinie – zapraszamy na zajęcia!
Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola