Nie życzymy sobie! – petycja (Ambasady wspierają działania LGBT)_ Centrum Życia i Rodziny

27 czerwca 2019, 12:24

Akcja – Nie życzymy sobie! www.NieZyczymySobie.pl

53 ambasadorów i szefów przedstawicielstw organizacji międzynarodowych w Polsce podpisało list otwarty z poparciem dla Parady Równości w Warszawie 8 czerwca 2019 r. Wyrazili w nim poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakle dotykają środowisko gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych (LGBTI) oraz innych społeczności w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami, a także uznanie dla podobnych starań podejmowanych w innych miastach Polski.

Wielu z nich wzięło następnie udział w Paradzie Równości – wydarzeniu, którego postulaty budzą sprzeciw ogromnej większości Polaków i kwestionują wartości, które przez lata budowały naszą wspólnotę narodową. Wspomniany list, jak również oficjalną obecność na tamtym wydarzeniu (kilkudziesięcioosobowe reprezentacje, stoiska) można odczytywać jako próbę nacisku na polskie społeczeństwo i władze, aby zaakceptować skrajnie kontrowersyjne roszczenia, jak np. przymusową edukację seksualną w przedszkolach i szkołach, adopcję dzieci przez pary jednopłciowe czy aborcję na życzenie do 12. tygodnia życia dziecka.

Co więcej, zaangażowanie ambasadorów w promowanie inicjatyw budzących sprzeciw 80% polskiego społeczeństwa i podważających polski ład konstytucyjny narusza art. 41 konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych. Nakazuje on członkom przedstawicielstw dyplomatycznych „szanowanie ustaw i innych przepisów państwa przyjmującego. Mają one również obowiązek nie mieszać się do spraw wewnętrznych tego państwa”.

Dlatego Centrum Życia i Rodziny kieruje protest wzywający sygnatariuszy listu do oficjalnego wycofania poparcia dla Parady Równości. Podpis pod nim można złożyć na www.NieZyczymySobie.pl

Komentarze

Czy jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola